Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku pod Barczewem

Fot. P. Getka

4 lata i jeden miesiąc spędzi w więzieniu Paweł J., który rok temu spowodował śmiertelny wypadek na drodze powiatowej koło Barczewka w gminie Barczewo.

18-letni wówczas mężczyzna miał kierować samochodem osobowym bez uprawnień, mając prawie promil alkoholu we krwi oraz pod wpływem amfetaminy. Razem z nim podróżowały trzy osoby.

– Dwie z nich zginęły w wypadku – przypomniał sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski – rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora, kierowca w pewnym momencie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych, stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się przy drodze słup energetyczny. W rezultacie dwoje kilkunastoletnich pasażerów siedzących na tylnej kanapie zmarło na miejscu zdarzenia.

00:00 / 00:00

Proces Pawła J. przed olsztyńskim Sądem Rejonowym rozpoczął się 28 lutego. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.
Wyrok nie jest prawomocny.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Tragiczny wypadek pod Barczewkiem. Są ofiary śmiertelne

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, wyrok
Wypadek w Butrynach. Uszkodzone zostały trzy samochody

Wypadek na drodze wojewódzkiej numer 598 między Olsztynem a Zgniłochą. W Butrynach zderzyły się trzy samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierowca forda nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV