Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończył się proces ws. zabójstwa 87-latki

Wyrok w sprawie zabójstwa 87-latki zapadnie 6 lipca

6 lipca przed Sądem Okręgowym w Olsztynie zapadnie wyrok w sprawie zabójstwa 87-latki na olsztyńskich Nagórkach. Sąd wysłuchał mów końcowych stron.

Prokurator wniósł o wymierzenie Michałowi G. kary łącznej dożywotniego pozbawienia wolności. Obrońca – o zmianę kwalifikacji prawnej czynu z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym i o łagodny wymiar kary. – Oskarżony prosił, by dać mu jeszcze jedną szansę, bo chce się zmienić – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn rzecznik sądu sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Do tragedii doszło w czerwcu ubiegłego roku. 87-letnia Zofia C. została napadnięta i zamordowana na terenie ogrodów działkowych na olsztyńskich Nagórkach. W wyniku poważnych obrażeń zmarła w szpitalu. Do prowadzenia tej sprawy komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę śledczą, a prokuratura wielokrotnie podkreślała, że była to jedna z najokrutniejszych zbrodni do jakiej doszło w ostatnich latach na Warmii i Mazurach. Michałowi G. postawiono dwa zarzuty: zabójstwa i wykonania innej czynności seksualnej.

Mężczyzna był badany pod kątem poczytalności. Jednym z biegłych w tej sprawie był Lew Starowicz – psychiatra i seksuolog. W czasie śledztwa Michał G. nie przyznał się do winy. Złożył jednak obszerne wyjaśnienia i tłumaczył, że działał pod wpływem dopalaczy.

Działki ogrodowe na olsztyńskich Nagórkach – w tym miejscu zamordowano 87-letnią kobietę. Fot. Łukasz Węglewski

 

(imal/kos)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zabójstwo, ogródki działkowe, działki, nagorki, morderstwo 87-latki, 30-letni Michał G.
Trwają poszukiwania mordercy spod Susza

Zabójca dwojga mieszkańców Jawt Wielkich koło Susza wciąż poszukiwany. Wszystkie osoby, zatrzymane do tej pory, w związku z tym morderstwem, zostały zwolnione - powiedział Radiu Olsztyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV