Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z hal i boisk do lasów. Kluby z Warmii i Mazur uczestniczą w akcji „Sportowa Natura”

Fot. Marcin Możdżonek – Official Profile / Facebook

„Sportowa Natura” – to tegoroczny projekt Lasów Państwowych. Promuje on aktywność sportową wśród drzew oraz dbanie o czystość w lasach.

Ambasadorem akcji jest siatkarski mistrz świata i Europy – Marcin Możdżonek.

Lasy Państwowe to nasze dobro narodowe. Wszyscy o nie dbajmy, ale wszyscy korzystajmy z nich mądrze – a to oznacza chociażby uprawianie w nich różnych dyscyplin sportowych. Można biegać, jeździć na rowerze, grać w siatkówkę czy piłkę nożną, robić tysiące innych rzeczy, ale zgodnie z zasadami, jakie są wytyczone.

00:00 / 00:00

W akcję „Sportowa Natura” włączyły się między innymi siatkarki II-ligowego Chemika Olsztyn, które trenowały w różnych lesistych częściach stolicy Warmii i Mazur.

Fajnie, że trafiliśmy akurat na sezon przygotowawczy i zawodniczki mogły potrenować na świeżym powietrzu wśród lasów. Kolejnym elementem zajęć była akcja sprzątania lasów. Cieszymy się, że mogliśmy brać w tym udział

– powiedział trener Chemika Olsztyn Maciej Dobrowolski.

00:00 / 00:00

W promowanie aktywności sportowej oraz czystości w lasach włączył się także KS Rugby Gietrzwałd. Trener drużyny Karol Lewkowicz przyznał, że założenia akcji „Sportowa Natura” są zespołowi bardzo bliskie.

W trakcie sezonu praktycznie cały czas trenujemy w lesie. To jest nasz drugi dom, a w domu każdy lubi porządek. Więc również bardzo chętnie nie tylko trenujemy, ale i sprzątamy lasy. Nasz stadion usytuowany jest w Biesalu, a tuż obok przebiega granica Puszczy Mazurskiej. Dbajmy o swoje dobro!

00:00 / 00:00

W akcję włączyły się kluby oraz stowarzyszenia różnych dyscyplin: siatkówki, piłki nożnej, rugby czy… szachów. Na konto każdego uczestnika projektu „Sportowa Natura” trafiło 10 tysięcy złotych. W tegorocznej akcji Lasów Państwowych mogło wziąć udział nawet 14 tysięcy klubów sportowych z całego kraju

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Marcin Możdżonek, Lasy Państwowe
Marcin Możdżonek o szansach Indykpolu AZS w nowym sezonie PlusLigi

Już za kilka dnia startuje siatkarska PlusLiga, a w niej Indykpol AZS Olsztyn, który w weekend rozegrał ostatnie sparingi. Jak na nadchodzący sezon siatkarskiej Plusligi zapatruje...

Zamknij
RadioOlsztynTV