Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wykonywała polecenia fałszywego prokuratora. Straciła prawie 100 tysięcy złotych

98 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu nowomiejskiego, która padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta i prokuratora”.

Na telefon stacjonarny zadzwoniła do niej fałszywa policjantka i powiedziała, że wspólnie z prokuratorem prowadzą akcję przeciwko oszustom. Poprosiła, by kobieta wykonywała wszystkie polecenia prokuratora. I tak się niestety stało. Rzekomy prokurator poinstruował seniorkę, by przekazała mu swoje oszczędności, bo są one zagrożone.

Kobieta trzykrotnie w umówionym miejscu zostawiała pakunki z pieniędzmi. Podczas kolejnej rozmowy telefonicznej fałszywy prokurator kazał kobiecie zaciągnąć kredyt w konkretnym banku na 20 tysięcy zł. Wmówił jej, że to tzw. fikcyjny kredyt, którego nie będzie musiała spłacać. Kobieta zaciągnęła go, a następnie, zgodnie z poleceniami, wykonała 4 przelewy w placówce pocztowej.

Dopiero, gdy jeden z przelewów nie przeszedł, pracownica poczty następnego dnia zorientowała się, że kobieta padła ofiarą oszustwa.

Policjanci przypominają, by nie przekazywać pieniędzy żadnym osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie potwierdzić. Prawdziwy policjant czy prokurator nigdy nie będzie żądał przekazania gotówki lub kosztowności.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pieniądze, poczta, prokurator, oszustwo
Biblioteki z Olecka i okolic wzbogacą swoje zbiory

Biblioteki szkolne oraz przedszkola z Olecka i okolicznych miejscowości będą mogły uzupełnić księgozbiór i zakupić wyposażenie do bibliotek. Samorząd otrzymał wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa....

Zamknij
RadioOlsztynTV