Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wracają upały i burze z gradem. MOPR przypomina zasady bezpieczeństwa

fot. P. Getka

Wielkie Jeziora Mazurskie ominęły intensywne opady deszczu, ale można spodziewać się upału. Termometry mogą pokazać około 30 stopni.

Dyżurny MOPR w Giżycku Tomasz Kurowicki ostrzega przed upałem na wodzie.

Jeżeli jest upał, jeśli chorujemy na nadciśnieniem, na choroby przewlekłe, przyjmujemy na stałe leki, to apelujemy, żeby nie siedzieć do ostatniej chwili na słońcu. Mieć czapkę na głowie, spożywać dużo wody. Używać kremu z filtrem, abyśmy nie mieli oparzeń słonecznych.

00:00 / 00:00

Tomasz Kurowicki przypomina, że zarówno na jezdniach, tak i w miejscach wypoczynku nad wodą powinien istnieć „korytarz życia”.

Ten korytarz ma służyć do przemieszczenia się ratowników, gdy będą jechać samochodem czy quadem, czy pieszo, gdy będą szli do osoby poszkodowanej – to ma być ten tor życia. Nie rozbijać się blisko wieży ratowniczej. Ratownicy robią sobie zazwyczaj od wieży do wody tzw. trójkąt podejścia.

00:00 / 00:00

Po zmianie czarterów na wodach mazurskich jezior już mniejszy ruch związany z końcem wakacji.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w upał, MOPR, zasady bezpieczeństwa
Sprawdzają, czy w upał ktoś nie zostawił dziecka lub psa w aucie

Patrole straży miejskiej sprawdzają parkingi i miejsca postojów samochodów na terenie Elbląga. Kontrolują, czy ktoś nie zostawił w aucie dziecka lub czworonoga. Mimo licznych apeli i...

Zamknij
RadioOlsztynTV