Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdzają, czy w upał ktoś nie zostawił dziecka lub psa w aucie

Fot. M. Stankiewicz

Patrole straży miejskiej sprawdzają parkingi i miejsca postojów samochodów na terenie Elbląga. Kontrolują, czy ktoś nie zostawił w aucie dziecka lub czworonoga.

Mimo licznych apeli i ostrzeżeń, wiele osób zapomina o tym, gdy idzie na zakupy. Przy takich upałach wnętrze auta nagrzewa się błyskawicznie. Przy wysokich temperaturach patrole są uczulone. Policjanci często wjeżdżają pod centra handlowe i dworzec.

Ktoś wychodzi z auta niby na chwilę po bułki, a w środku ktoś inny się gotuje. Taka osoba jest uwięziona w śmiertelnej pułapce

– podkreśla Arkadiusz Kulik, komendant Straży Miejskiej w Elblągu.

00:00 / 00:00

Straż miejska apeluje też o szybką reakcję, gdy ktoś jest świadkiem takiej sytuacji. Najlepiej wybić szybę w aucie i uwolnić siedzącą tam osobę lub zwierzę. Udzielenie pomocy jest obowiązkiem. Nie ma obaw o karę za uszkodzenie samochodu. Po szybkiej interwencji należy wezwać straż miejską lub policję.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pies, dziecko, straż miejska
Kardiobus bada mieszkańców regionu. „Warto trzymać rękę na pulsie”

Do Elbląga zawitał kardiobus, w którym bezpłatnie można było wykonać badanie EKG, zmierzyć ciśnienie, a także sprawdzić poziom cukru oraz kwasu moczowego we krwi. Jak podkreślił...

Zamknij
RadioOlsztynTV