Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Wraca sprawa właścicielki psa, który głośnym szczekaniem miał zakłócać spokój sąsiada

fot. Przemysław Getka

Na wokandę Sądu Okręgowego w Elblągu wróciła sprawa właścicielki psa, który swoim głośnym szczekaniem zakłóca spokój sąsiada.

W czerwcu sąd ukarał ją naganą i nakazał zwrócić 3 tysiące złotych kosztów postępowania. Teraz kobieta znowu zasiadła w ławie oskarżonych z tym samym zarzutem.

Na wniosek pełnomocnika oskarżyciela proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami, ze względu na emocje pokrzywdzonego i jego stan zdrowia.

Pani Ewa z 8-letnim owczarkiem Fado mieszkają w domu jednorodzinnym na osiedlu Nad Jarem. Pies często przebywa w ogrodzie i wcześniej nie było zastrzeżeń co do jego zachowania. Aż do 2018 roku, kiedy sąsiad wystąpił do sądu, w którym przedstawił setki nagrań które miały dowieść zarzucanych psu czynów.

Kobieta broni się tłumacząc, że sąsiad mści się za to, że sam został ukarany za znęcanie się nad kotem. I dlatego zaczął wzywać policję i zgłaszać zakłócanie spokoju. W pierwszym procesie sąd przyznał mu rację. Teraz musi rozważyć, czy rzeczywiście nie doszło do poprawy.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, rozprawa
Były funkcjonariusz służby więziennej skazany za podżeganie do zabójstwa

Na 5 lat pozbawienia wolności skazał sąd okręgowy w Olsztynie byłego funkcjonariusza służby więziennej za podżeganie do zabójstwa. Mężczyzna miał namawiać wielokrotnie znajomego, by ten zamordował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV