Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Walka z przemocą wobec dzieci to zadanie całego społeczeństwa


19 listopada to Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Olsztyn zaakcentuje to podświetlając na czerwono wieżę ratusza i umieszczając na niej napis „Dzieciństwo bez przemocy”.

To inicjatywa Centrum Pomocy Dzieciom, które działa przy olsztyńskim Stowarzyszeniu Arka. Krzywdzenie najmłodszych to od lat poważny i powszechny problem. Każdego dnia tysiące dzieci stają się ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Najmłodsi są także wykorzystywani do żebractwa, przymusowej pracy i prostytucji.

– Skala zjawiska krzywdzenia dzieci w Polsce jest niepokojąca. Dlatego walka z przemocą to zadanie całego społeczeństwa – uważa Mateusz Obrębski ze Stowarzyszenia Arka. Podkreślił, że liczy na refleksję mieszkańców Olsztyna, że kiedy zobaczą napis na ratuszu, pomyślą nad losem dzieci, które mogą doświadczać różnych trudności.

Według badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, z którą współpracuje olsztyńskie Centrum Pomocy Dzieciom, 80 procent małoletnich co najmniej raz w życiu było ofiarą przemocy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecko, bicie, przemoc
Miejsce spotkań i wymiany doświadczeń. W Elblągu działa Klub Mam

Klub Mam Elbląg - to najnowsza propozycja stowarzyszenia Fabryka Dobra. To spotkania kobiet, które są w trakcie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego Klub Mam to przestrzeń do...

Zamknij
RadioOlsztynTV