Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu trwa walka z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Służby podkreślają: mieszkańcy są czujni i sami zwracają uwagę

Fot. Straż Miejska

Proceder dotyczy obecnie tylko obrzeży miasta, bo na przypadki podrzucania odpadów w centrum, natychmiast reagują mieszkańcy.

Mniejsza kontrola jest w słabo zamieszkanych rejonach, np. na obszarze przemysłowej dzielnicy Modrzewina. Straż miejska kontroluje te miejsca i jeśli znajdzie sprawców, surowo ich karze. Ale to nie jest powszechna sprawa i coraz mniej jest takich interwencji – przyznaje rzeczniczka elbląskiej Straży Miejskiej Karolina Wiercińska. Strażników cieszy czujność samych mieszkańców, którzy dzwonią i zwracają uwagę, np. na podrzucanie worków z odpadami. Ostatnio taka interwencja zakończyła się 300 zł mandatem dla człowieka, który złamał przepisy.

Straż miejska ma prawo kontrolować i prosić o pokazanie umów na wywóz śmieci. Dotyczy to też działkowców, którzy muszą mieć w swoich ogrodach pojemniki na odpady.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż miejska, kontrola, nielegalne śmieci, wysypiska
Nielegalny hazard na zmodyfikowanych automatach. W Elblągu oszuści próbowali przechytrzyć funkcjonariuszy celno-skarbowych

Organizatorzy nielegalnego hazardu próbowali ominąć obowiązujące przepisy. Nowe oszustwo odkryli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga. Już wcześniej w Elblągu znajdowano i zatrzymywano komputery, laptopy i...

Zamknij
RadioOlsztynTV