Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu i powiecie braniewskim trwają szczepienia nauczycieli, seniorów i grupy 0

Ponad 940 szczepionek podadzą w tym tygodniu punkty szczepień w Elblągu i powiecie braniewskim.

Szpital Miejski ma trzy gabinety, w każdym podawana jest inna szczepionka. Liczba podanych tam dawek już dawno przekroczyła 4 tysiące. Wciąż dochodzą nowe grupy. Tydzień temu było 700 nauczycieli, dziś jest ich już 1200.

– To są osoby, które zgłosiły chęć zaszczepienia u swoich pracodawców. Ci z kolei złożyli te informacje w Ministerstwie Zdrowia i na podstawie e-skierowania chętni są zgłaszani do nas, a my ustalamy terminy – tłumaczy Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka szpitala. To nie są nauczyciele czy pracownicy tylko elbląskiej oświaty, system przydziela także osoby z okolic miasta.

Szczepienia kontynuuje też Szpital Wojewódzki. Tak jak w ostatnim czasie, podawane są już ostatnie drugie dawki już zaszczepionym medykom oraz nauczycielom, których jest około 800.

Natomiast Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie w tym tygodniu planuje zaszczepić 150 nauczycieli. Szczepionkę przeciwko COVID-19 w szpitalu powiatowym w Braniewie przyjmie w tym tygodniu 240 osób. Są to zarówno nauczyciele, seniorzy oraz osoby z grupy zero.

W związku z problemami z dostawą szczepionki Pfizera szpital musiał wprowadzić zmiany w harmonogramie szczepień. Tego dnia, kiedy miały odbywać się szczepienie seniorów oraz grupy zero zaplanowano szczepienia nauczycieli. Pedagodzy szczepieni są szczepionką AstraZeneca. Z jej dostawą nie ma problemów.

W braniewskim szpitalu zaszczepionych zostanie 404 nauczycieli. W pierwszej kolejności są szczepieni nauczyciele z przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Autor: M. Stankiewicz/A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciele, szczepionka
Trwają szczepienia pierwszej grupy nauczycieli, druga grupa zakończyła rejestrację

Ponad 18,5 tysiąca nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Do piątku nauczyciele wszystkich klas i szkół mieli czas na rejestrację. W sumie na...

Zamknij
RadioOlsztynTV