Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają szczepienia pierwszej grupy nauczycieli, druga grupa zakończyła rejestrację

Fot. Adobe Stock

Ponad 18,5 tysiąca nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Do piątku nauczyciele wszystkich klas i szkół mieli czas na rejestrację.

W sumie na szczepienia przeciw COVID-19 zapisało się prawie 545 tysięcy nauczycieli w Polsce. Rejestracja ze szkół trafia bezpośrednio do szpitali, które ustalają datę i termin szczepienia. W drugim etapie na szczepienie mogli się zarejestrować także nauczyciele akademiccy do 65. roku życia. Z UWM zgłosiło się ponad 85 procent uprawnionych – to 1220 osób.

Nie ma jeszcze terminu rozpoczęcia szczepień drugiej grupy nauczycieli, ale rząd planuje zakończyć je na początku marca. Przypomnijmy, trwają już szczepienia pierwszej grupy – to nauczyciele klas 1-3 oraz wychowawcy przedszkolni i ze żłobków.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu planuje w tym tygodniu zaszczepić kolejnych 300 nauczycieli. Do tej pory pierwszą dawkę AstryZeneki w tamtejszym punkcie szczepień przyjęło 200 osób.

Na liście w szpitalu przy Królewieckiej jest ponad 700 pracowników oświaty. To grupa zgłoszona w pierwszym etapie, teraz dołączą do nich kolejni nauczyciele, wykładowcy oraz personel placówek.

Szpital kontynuuje szczepienie medyków, ale tylko tych, którzy dostają drugą dawkę. Na pierwszą wciąż czeka 500 osób. Taką liczbę osób, gdyby była szczepionka, moglibyśmy wyszczepić w tydzień

– tłumaczy dyrektor Elżbieta Gelert.

Koordynatorzy szczepień w szpitalu przy Królewieckiej zakładali zakończenie akcji szczepienia medyków jeszcze w lutym, teraz wiadomo, że się ona przeciągnie.

 

Autor: A. Skrago / M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciele, szczepionka
Szczepionki Pfizera dotarły do Polski. Jeszcze w tym tygodniu spodziewana jest dostawa Moderny

Rano do Polski dotarło około 390 tysięcy dawek szczepionki firmy Pfizer - poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Pod koniec tygodnia spodziewana jest dostawa 150...

Zamknij
RadioOlsztynTV