Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uzbrojenie z Korei i finansowanie Stomilu w audycji Jeden na Jednego

Radio Olsztyn

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Jarosław Babalski – Prawo i Sprawiedliwość
  • Władysław Mańkut – Nowa Lewica.

Temat 1

Do Polski w tym tygodniu dotarła pierwsza partia uzbrojenia z Korei Południowej. To czołgi i armatohaubice. Wszystkie trafią do jednostek w województwie warmińsko-mazurskim. Dlaczego należy dozbrajać akurat nasz region? Czy tempo realizacji zamówienia nie jest zaskakujące? Umowa została podpisana pół roku temu, a pierwsza – niewielka, ale jednak – partia sprzętu już jest.

Temat 2

Olsztyn nie chce płacić na piłkę nożną. Prywatny klub sportowy Stomil Olsztyn chciał uzyskać od miasta dofinansowanie na przyszły rok. Prezydent odmówił. Klub od kilku lat jest w prywatnych rękach, ale i tak miasto przez trzy lata dopłacało do niego po kilka milionów złotych rocznie. W ubiegłym roku przestało to robić, zapowiadając, że więcej nie dopłaci.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Będzie ślisko. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Synoptycy wydali ostrzeżenia przed oblodzeniem na północy Polski. Dodatkowo na północnym zachodzie mogą być gęste mgły. Jak powiedziała Emilia Szewczak z biura prasowego Instytutu Meteorologii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV