Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Utrudnienia w ruchu. Trwa remont ul. Chopina w Elblągu

Fot. J. Sulecki

Do najbliższego poniedziałku mieszkańcy ulicy Chopina w Elblągu muszą uzbroić się w cierpliwość. Wszystko za sprawą generalnego remontu nawierzchni jezdni oraz regulacją studzienek kanalizacyjnych.

– Z uwagi na charakter prac na odcinku od ulicy Kopernika do ulicy Szymanowskiego – ulica Chopina została całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów – tłumaczy Joanna Urbaniak z elbląskiego magistratu.

Mieszkańcy posesji znajdujących się przy remontowanej drodze nie kryją zadowolenia z rozpoczętych prac.

Nawierzchnia była strasznie dziurawa. Moim zdaniem powinno być jak najwięcej takich prac (…) Tak ma być! Ze 30 lat ta droga nie była remontowana (…) Można się było potknąć przy przechodzeniu przez jezdnię. To jest dobry pomysł i działanie z tym remontem (…) Oczywiście, że się cieszę. Do tej pory nie można było swobodnie przez tą ulicę przejechać. Myślę, że to była najgorsza droga w całym Elblągu.-

Miasto podkreśla, że choć pierwotnie zaplanowało koniec prac na poniedziałkowy wieczór, to w związku z pogodą termin ten może ulec przesunięciu. Na czas robót obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Telefoniczne konsultacje ekspertów ZUS w Elblągu

Z inicjatywy elbląskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do końca sierpnia prowadzone są bezpłatne konsultacje telefoniczne. Jak mówi rzecznik prasowa ZUS w Olsztynie Anna Ilukiewicz, przy telefonie...

Zamknij
RadioOlsztynTV