Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet w Olsztynie chce uczyć licealistów prawa

Dr Marcin Kazimierczuk z Wydziału Prawa i Administracji UWM. Fot. L. Sadlak

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie realizuje program „Propedeutyka prawa w liceach województwa warmińsko-mazurskiego”. Projekt zachęca młodzież, żeby się z prawem zaprzyjaźnić jeszcze na etapie szkoły średniej.

Z dr Marcinem Kazimierczukiem rozmawiała Izabela Malewska.

Będzie to trzecia edycja. Staramy się prowadzić zajęcia od października do lutego, bo później maturzyści skupiają się tylko i wyłącznie na egzaminie dojrzałości

– powiedział koordynator projektu dr Marcin Kazimierczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu UWM w Olsztynie.

Chodzi generalnie o zainteresowanie młodzieży licealnej, młodzieży szkół średnich przede wszystkim młodzieży, która przygotowuje się do matury kwestą różnych gałęzi prawa tak, aby ci młodzi ludzie mogli nabyć pewna świadomość prawną, która niewątpliwie będzie im przydatna w życiu już dojrzałym. Z drugiej strony też chcemy promować Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego jako najlepszego miejsca do studiowania prawa, administracji , bezpieczeństwa wewnętrznego.

A co dają zajęcia z licealistami samemu wykładowcy?

Zajęcia z licealistami to możliwość nauki dla mnie, bo ci młodzi ludzie bardzo często zadają takie pytania niestandardowe, które normalnym studentom nie przychodzą do głowy. Ci młodzi ludzie są czyści, maja świeży umysł i bardzo często dostrzegają pewne rzeczy, które człowiekowi, który jest już w tych trybach procedur prawnych zamknięty – nie przychodzą na myśl. Natomiast takie świeże spojrzenie często skutkuje jakimś pytaniem, które daje mi dużo do myślenia i przy okazji nakazuje mi spojrzeć na pewien problem z innej strony, doczytać i móc odpowiedzieć na następnych zajęciach.

Redakcja: D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, UWM, studia, liceum, Kazimierczyk
Jubileusz szkoły w Bartoszycach. Tu kształcili się ukraińscy nauczyciele

Po wielu latach spotkali się absolwenci klas ukraińskich Liceum Pedagogicznego nr 2 w Bartoszycach. Szkoła obchodzi jubileusz 60-lecia. Po liturgii w cerkwi greckokatolickiej, na budynku dawnego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV