Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukradł skarbonkę WOŚP. Pieniędzy nie udało się odzyskać

Policja zatrzymała 27-latka, który z jednego ze sklepów w Kętrzynie ukradł skarbonkę z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rozpoznał go policjant po służbie.

Puszkę stojącą w sklepie przy ul. Wojska Polskiego skradziono po południu. Osoba zaangażowana w zbiórkę zamieściła w sieci zdjęcia z monitoringu. Widać na nich młodego mężczyznę, który mógł dokonać kradzieży.

W trakcie przyjmowania zawiadomienia oficer dyżurny został powiadomiony przez policjanta przebywającego w czasie wolnym od służby, że w jednym ze sklepów przy ul. Westerplatte przebywa mężczyzna, który wyglądem przypomina osobę z nagrania upublicznionego na portalu społecznościowym

– poinformowała asp. Ewelina Piaścik z policji w Kętrzynie.

27-latka zatrzymano. Przyznał się do kradzieży. Tłumaczył się tym, że był pijany. Zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze.

Według zgłaszającego, w puszcze mogło być około 100 złotych, natomiast złodziej stwierdził, że było to jedynie 12 złotych. Pieniędzy nie udało się odzyskać – przekazała policja.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

 

Więcej w pieniądze, WOŚP, zbiórka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wyłudziła pieniądze i udawała, że nie żyje

Mieszkanka Mławy usłyszała 30 zarzutów oszustwa. Kobieta przez ponad rok, rzekomo ciężko chora, pożyczała na leczenie pieniądze od mężczyzny poznanego przez Internet . W ten sposób...

Zamknij
RadioOlsztynTV