Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie z Warmii i Mazur odebrali nagrody w konkursie wiedzy o Senacie

Marszałek Stanisław Karczewski wręczył nagrody laureatom Konkursu Wiedzy o Senacie RP. Foto Michał Józefaciuk

Dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego – laureaci XV edycji konkursu Wiedzy o Senacie RP – odebrały dziś dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył im marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Konkurs wiedzy o Senacie dla dzieci z woj. warmińsko-mazurskiego jest od 15 lat współorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Braniewie i Kancelarię Senatu.

Podczas poniedziałkowego spotkania marszałek Karczewski wyraził nadzieję, że będzie więcej szkół noszących imię Senatu RP.

Muszę powiedzieć, że mam taką cichą nadzieję, że w każdym okręgu wyborczym byłaby taka szkoła, w każdym okręgu senackim. Ja zachęcę senatorów, być może pojawi się taki pomysł, już się pojawił, a czy dojdzie to jego zrealizowania, tego nie wiem

– powiedział marszałek Senatu.

W tym roku – jak poinformowała Małgorzata Szydłowska z Centrum Informacyjnego Senatu – w konkursie wzięli udział uczniowie z 35 szkół podstawowych z województwa warmińsko- mazurskiego, pierwszy etap odbył się w lutym, drugi w marcu.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie zmierzyli się z testem, który przygotowany został przez Senat, w drugim etapie odpowiadali na półotwarte pytania.

Zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie został Rafał Kluk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP w Braniewie); drugie miejsce zajął Jakub Jankowski (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie); III – Karolina Śmierzyńska (Szkoła Podstawowa w Kruszewcu). Wyróżnieni zostali: Paweł Kruszewski (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku); Katarzyna Jaskólska (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Stefana „Grota Roweckiego”), Jakub Jan Piotrowski (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku).

Główną nagrodą dla laureatów konkursu jest dwudniowy pobyt w Warszawie, poza spotkaniem w Senacie dzieci zwiedzą gmach parlamentu, Zamek Królewski, Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich oraz Pałac w Wilanowie, gdzie wezmą udział w warsztatach tematycznych.

Zadaniem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesnej działalności polskiego parlamentu, a w szczególności Senatu RP, wśród uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Marszałek Stanisław Karczewski wręczył nagrody laureatom Konkursu Wiedzy o Senacie RP. Foto Michał Józefaciuk

Marszałek Stanisław Karczewski wręczył nagrody laureatom Konkursu Wiedzy o Senacie RP. Foto Michał Józefaciuk

(J.Golon/asocha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, Stanisław Karczewski
Niewpuszczenie do Braniewa rosyjskich motocyklistów wywołało reakcję rosyjskiego MSZ

Moskwa zagroziła Polsce „adekwatną odpowiedzią” w związku z niewpuszczeniem do naszego kraju rosyjskich motocyklistów. Rosyjskie MSZ wyraziło oburzenie z powodu uniemożliwienia wjazdu do Polski ośmiu obywatelom...

Zamknij
RadioOlsztynTV