Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Turyści zastawiają drogi ratunkowe w okolicach Mierzei Wiślanej. W lasach zawieszono specjalne tablice

Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Coraz więcej turystów wypoczywających na Mierzei Wiślanej parkuje samochody przy szlabanach, blokując przejazd służbom ratunkowym. Dlatego w lasach Nadleśnictwa Elbląg, na szlabanach zamykających leśne dojazdy ratunkowe, zawieszone zostały nowe tablice.

Jak poinformował rzecznik nadleśnictwa Jan Piotrowski, niemal co roku na Mierzei Wiślanej straż pożarna, pogotowie czy morska służba poszukiwania i ratownictwa (SAR) spotykają się z sytuacją, w której przez zastawione szlabany muszą wydłużyć trasę do poszkodowanych. W tym roku tak było w Jantarze, gdzie przez zastawiony szlaban wydłużył się czas dojazdu do tonących osób o kilka minut, co mogło kosztować ich życie.

Leśnicy przypominają, że drogi leśne nie są drogami publicznymi, ale służą maszynom i samochodom pracującym w lesie oraz służbom ratowniczym jako najszybszy dojazd do poszkodowanych. Wjeżdżający tam turyści muszą się liczyć z mandatem.

fot. Nadleśnictwo Elbląg

fot. Nadleśnictwo Elbląg

Źródło: PAP
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tablica, Mierzeja Wiślana
Leonard Krasulski: Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną to nie jest budowa Kanału Panamskiego, ale duże rondo

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego w Porannych Pytaniach był Leonard Krasulski - poseł PiS i prezes PiS w okręgu elbląskim. Rozmawiano o wizycie premiera Morawieckiego w Braniewie, kampanii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV