Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski: Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną to nie jest budowa Kanału Panamskiego, ale duże rondo

Poseł Leonard Krasulski

Gościem Krzysztofa Kaszubskiego w Porannych Pytaniach był Leonard Krasulski – poseł PiS i prezes PiS w okręgu elbląskim. Rozmawiano o wizycie premiera Morawieckiego w Braniewie, kampanii prezydenckiej i obecnym w niej przekopie Mierzei Wiślanej.

Niech będzie spokój nad tym projektem – tak Leonard Krasulski mówił o przekopie Mierzei, który stał się elementem walki wyborczej. Poseł dodał, że budowa Przekopu jest już mocno zaawansowana, a budowa kanału jest decyzją polityczną, która już zapadła.

 Niech zapadnie spokój nad tym projektem, bo on się realizuje. Od budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną nie ma odwrotu. Swego czasu powiedziałem, że projekt przekopu to, przekładając to na projekty drogowe, duże rondo. Przy dzisiejszym poziomie techniki to nie jest budowa Kanału Panamskiego. To jest do zrobienie i my to zrobimy.

Leonard Krasulski przypomniał, że w 2007 roku, kiedy premierem został Jarosław Kaczyński koszt wykonania tego projektu wynosił 450 milionów złotych. Teraz koszt przekopu Mierzei Wiślanej zbliża się do 2 miliardów.

To 8 lat dużo nas kosztowało. Teraz nie ma już odwrotu.

Gość Porannych Pytań komentował także trwającą w Polsce kampanię wyborczą, nazywając ją zderzeniem wizji przyszłej Polski z hipokryzją.

Kampania wyborcza to zderzenie wizji przyszłej Polski, jej rozwoju i ambicji dzierżenia prymatu w Środkowej Europie, a obłudą i hipokryzją. To zderzenie dwóch kampanii wyborczych: prezydenta Dudy i jego konkurenta. (…) Z autopsji wiem jakie są fakty, a jak słyszę potężne kłamstwa to są to Himalaje hipokryzji.

Poseł PiS komentował także wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Braniewie.

Nie spodziewałem się, że premier sam poruszy sprawę potrzeb ziemi braniewskiej – tak o swojej rozmowie z Matuszem Morawieckim mówił gość Porannych Pytań. Leonard Krasulski dodał, że szef rządu dobrze wiedział jakie potrzeby ma ta część regionu.

Premier Morawiecki wspomniał o drogach i zabytkach, takich jak chociażby braniewska katedra. Wskazał źródła pozyskania pieniędzy m.in. z rezerwy premiera. Z tego właśnie źródła będziemy czerpać środki na zjazd na drogę S22 z Braniewa i na katedrę. Skorzystamy z tych źródeł, oby tylko nie wyschły zbyt wcześnie.

Leonard Krasulski zaznaczył, że drogi są kluczowe dla rozwoju Braniewa i okolic, gdyż jego zdaniem bez dobrej infrastruktury będzie bardzo ciężko rozwijać region i ściągać tu inwestorów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Leonardem Krasulskim

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, kanał, Mierzeja Wiślana
„Program prezydenta jest spójny z programem PiS”. Senator Orzechowska zachęca do głosowania na Andrzeja Dudę

Od Iławy senator Prawa i Sprawiedliwości Bogusława Orzechowska rozpoczęła podróż po miejscowościach swojego okręgu senatorskiego na Warmii i Mazurach. Celem podróży jest przekonanie mieszkańców do zagłosowania...

Zamknij
RadioOlsztynTV