Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To było logistyczne wyzwanie. Kolejna turecka Panorama dotarła do Olsztyna

Kolejny turecki tramwaj dotarł do Olsztyna

Do Olsztyna dotarł dziewiąty z dwunastu tureckich tramwajów. Pojazdy zostały zakupione do obsługi już istniejących linii tramwajowych oraz tych, które są dopiero budowane.

Transport tramwaju z tureckiej Bursy był logistycznym wyzwaniem.

Aby dotrzeć do stolicy Warmii i Mazur, tramwaj podróżuje przez dwa tygodnie, ponieważ może być wieziony na lawecie jedynie w nocy. Nowy pojazd dotarł do nas m.in. przez Włochy, Austrię i Niemcy. Taki wybór trasy był konieczny ze względu na rozmiary ładunku, jaki znajdował się na specjalistycznej lawecie

– wyjaśnił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Do czasu wybuchu pandemii zainteresowanie tramwajami systematycznie rosło. W 2016 roku olsztyńskie tramwaje przewiozły w przeciętnym dniu roboczym 18 tysięcy 900 pasażerów a w 2020 roku 24 tysiące 28 pasażerów.

Jak podał olsztyński ratusz, wprowadzenie tramwajów przyniosło stolicy regionu realne oszczędności. Dwanaście pojazdów firmy Solaris, które zaczęły kursować na trzech liniach, zastąpiło 24 autobusy, na 5 liniach.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, panorama
To już ostatnie chwile, żeby zapisać się na V Ukiel Olsztyn Półmaraton

4 października o północy lista startowa zostanie zamknięta. Organizatorzy podkreślają, że w przypadku V Ukiel Olsztyn Półmaratonu nie będzie możliwa rejestracja w dniu biegu. Bieg główny...

Zamknij
RadioOlsztynTV