Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Terytorialsi ćwiczyli dostarczanie energii elektrycznej na wypadek awarii

Fot. 4. W-MBOT

„Przyjazna Energia 22” – pod takim hasłem odbyły się w Lidzbarku Warmińskim ćwiczenia warmińsko-mazurskich terytorialsów.

– Celem operacji jest gotowość do zasilania obiektów w energię elektryczną w przypadku braku lub przerw w dostawach prądu – mówi oficer prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej porucznik Paulina Kacprzycka.

We współpracy z Energa Operator terytorialsi z 4. W-MBOT zasilili Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim w energię elektryczną przy pomocy kontenerowej elektrowni polowej. Tym samym umożliwili jego dalsze funkcjonowanie w przypadku awarii sieci energetycznej bądź przerw w dostawie prądu.

00:00 / 00:00

Kontenerowa Elektrownia Polowa KEP-900 składa się z trzech zespołów spalinowo-elektrycznych, które mogą funkcjonować również osobno, a operatorzy muszą mieć ukończone specjalistyczne kursy. W ćwiczeniach uczestniczyli też przedstawiciele samorządu Lidzbarka Warmińskiego i powiatu lidzbarskiego.

Do końca listopada terytorialsi przeprowadzą ćwiczenia „Przyjazna Energia 22” w kilku innych miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego.

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, ćwiczenia, energia elektryczna, terytorialsi, Energa operator, 4. Warmińsko-Mazurska Brygada WOT
Doświadczeni żołnierze uczyli młodzież pierwszej pomocy

Patriotyczne wychowanie poprzez naukę pomocy drugiemu człowiekowi. W taki sposób uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu poznali zasady pierwszej pomocy, korzystając z doświadczenia czynnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV