Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tarcza antykryzysowa w pytaniach i odpowiedziach. ZUS wyjaśnia wątpliwości przedsiębiorców

Fot. fotolia

By skutki kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią koronawirusa były jak najmniej dotkliwe, rząd opracował tak zwaną tarczę antykryzysową, a parlament ją uchwalił.

Pakiet rozwiązań, które mają przede wszystkim chronić miejsca pracy ma kosztować 212 miliardów złotych. Zakładają one m.in. dopłatę do pensji pracowników w firmach borykających się z problemami, mikropożyczki do 5 tysięcy złotych dla mikroprzedsiębiorców, trzymiesięczne zwolnienia małych firm z płacenia składek na ZUS, a także, wypłatę świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i tych, którzy pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Jednym z elementów tarczy jest również przesunięcie terminu płacenia podatków PIT i CIT .

Wszelkie wątpliwości odnośnie tarczy antykryzysowej – w szczególności dotyczące przedsiębiorców, wyjaśnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Posłuchaj relacji Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, rząd, PIT, ZUS, wsparcie, CIT, koronawirus
Teatr Sewruka pomaga elbląskim listonoszom. Przygotowano sto maseczek ochronnych

Teatr Sewruka przygotował sto maseczek dla elbląskich listonoszy. Szyta jest już kolejna partia, która pomoże zabezpieczyć pracowników Poczty Polskiej w ich codziennej pracy. Maseczki trafiają do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV