Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczepienia w DPS-ach rozpoczęły się później, niż planowano

Fot. Adobe Stock

Mieszkańcy trzech pierwszych Domów Pomocy Społecznej w województwie warmińsko-mazurskim zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Akcja rozpoczęła się z pewnym opóźnieniem spowodowanym ograniczeniami w dostawach szczepionek na COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech.

Jak powiedział Radiu Olsztyn rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, w praktyce to pracownicy szpitala lub przychodni dojeżdżają do Domu Pomocy Społecznej w celu zaszczepienia pensjonariuszy. Termin przeprowadzenia akcji szczepień został wyznaczony w 42 placówkach, w 3 DPS-ach zaszczepiono pierwszą turę mieszkańców. W 9 DPS-ach nie wyznaczono jeszcze terminu rozpoczęcia szczepień.

00:00 / 00:00

To wynika ze zmniejszonej dostawy szczepionek oraz z uwagi na niedawno przebyte lub aktualnie występujące zakażenia wśród mieszkańców.

Z kolei w środę rozpoczną się szczepienia w elbląskich Domach Pomocy Społecznej – przekazał Szpital Miejski, który jest realizatorem akcji.

Powodem zmiany terminu jest opóźnienie w dostawach szczepionek do Elbląga. Szpital Miejski zamówił ich 540, ale dostać ma połowę. Z tego 195 dawek jest przeznaczonych w pierwszej kolejności dla pensjonariuszy trzech DPS-ów z Elbląga i Bogaczewa, reszta będzie wykorzystana do zaszczepienia pracowników z grupy 0 z tych placówek.

Pozostałe 75 dawek dostaną medycy ze Szpitala Miejskiego, którzy otrzymali pierwszą dawkę 27 grudnia i w dniach następnych starego roku.

Akcja szczepienia w obu przypadkach zaplanowana jest na środę i czwartek.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz/A. Skrago
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia
Trwają szczepienia w DPS-ach. Do placówek przyjadą mobilne punkty szczepień

Szpital Miejski w Elblągu włącza się do masowej akcji szczepień przeciwko COVID-19. Jego dwa zespoły specjalistów będą wspomagać elblążan. Zaczną od wyjazdowej akcji zaszczepienia podopiecznych dwóch...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV