Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci pomagają w walce z koronawirusem

Fot. pixabay.com

Sześciu studentów medycyny każdego dnia – także w weekendy – wolontariacko pracuje w olsztyńskim sanepidzie. Studenci m.in. telefonicznie rozmawiają z osobami zakażonymi i w nadzorze epidemiologicznym oraz sporządzają notatki na temat stanu ich zdrowia.

Wolontariusze są dla nas wielkim wsparciem – przyznała w rozmowie z PAP dyrektor olsztyńskiego sanepidu Teresa Parys. Przyznała, że grupa sześciu studentów medycyny pracuje w systemie zmianowym przez cały tydzień, po kilka osób na raz.

Studenci pracują w sanepidzie wolontariacko. Otrzymują od urzędników numery telefonów osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Kontaktują się z tymi ludźmi i prowadzą tzw. wywiady epidemiologiczne. Z każdej rozmowy sporządzają notatki oraz uzupełniają bazy sanepidu.

Pracownicy sanepidów w związku z epidemią mają bardzo wiele pracy związanej ze sporządzaniem dokumentacji, czy wydawaniem decyzji administracyjnych. Każda para rąk, która może nas odciążyć, jest potrzebna i cenna – podkreśliła Parys i dodała, że wolontariusze przyznają, że praca w czasie epidemii w sanepidzie pozwala im sprawdzić m.in. swoją predyspozycję do zawodu.

Autor: L.Tekielski za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Chcesz wypożyczyć książki z biblioteki UWM? Uczelnia daje taką możliwość

Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wprowadziła możliwość wypożyczania swoim pracownikom i studentom książek - można je zamawiać przez internet, a odbierać o wskazanej porze z przedsionka...

Zamknij
RadioOlsztynTV