Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Graniczna walczy z plagą nielegalnych zatrudnień

Straż Graniczna prowadzi szkolenia dotyczące zatrudniania cudzoziemców, fot. WMSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w lipcu przeprowadzili 25 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. W 16 przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów dotyczących przyjmowania do pracy  obcokrajowców  na terenie powiatu olsztyńskiego, iławskiego, mrągowskiego oraz gołdapskiego.

Ogółem kontrolą objęto 103 cudzoziemców, w tym 94 osoby to obywatele Ukrainy. Stwierdzono, że 41 cudzoziemców pracowało nielegalnie. Nałożono na pracodawców 6 mandatów karnych na łączną kwotę 1 700 zł i skierowano do Sądów Rejonowych 7 wniosków o ukaranie.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina o trwających spotkaniach szkoleniowych dotyczących zatrudniania cudzoziemców. Szkolenia adresowane są do osób i podmiotów, które zatrudniają, bądź zamierzają zatrudnić cudzoziemców. W spotkaniach uczestniczą również obcokrajowcy, którzy przebywają w Polsce legalnie i chcą pracować na polskim rynku zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Terminy i miejsca szkoleń w sierpniu:

Kętrzyn – pomieszczenia w Powiatowym Urzędzie Pracy-11.08

Bartoszyce – sala konferencyjna Urzędu Skarbowego w Bartoszycach–11.08

Lidzbark Warmiński – Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim – 17.08

Pisz – sala konferencyjna w hotelu w Piszu – 23.08

Mrągowo – pomieszczenia w Powiatowym Urzędzie Pracy – 25.08

Giżycko – pomieszczenia w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu-28.08

Gołdap – pomieszczenia w PSG w Gołdapi – 30.08

Straż Graniczna przypomina, że szczegółowe informacje dotyczące postępowania o uzyskanie zezwoleń na pracę, a także zezwoleń na pobyt i pracę na terytorium RP można uzyskać również na stronach internetowych Urzędu ds. Cudzoziemców oraz właściwych terytorialnie Urzędów Wojewódzkich.


Źródło: WMSG
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, szkolenia, praca na czarno
Dwóch turystów z Anglii zatrzymano na pasie granicznym. Jeden to „miłośnik kolei”

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali mandatami karnymi dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. Jeden to „miłośnik kolejnictwa", a drugi to „turysta". 28 lipca w godzinach popołudniowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV