Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwóch turystów z Anglii zatrzymano na pasie granicznym. Jeden to „miłośnik kolei”

Granica, fot. WMSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali mandatami karnymi dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. Jeden to „miłośnik kolejnictwa”, a drugi to „turysta”.

28 lipca w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach zauważyli poruszającego się po pasie drogi granicznej mężczyznę i pozostawiony w miejscu niedozwolonym Hyundai. Okazało się, że to 59-letni obywatel Wielkiej Brytanii, który tłumaczył, że jest „miłośnikiem kolejnictwa” i chciał wykonać kilka zdjęć wjeżdżającego pociągu z FR do RP.

Następnego dnia z kolei funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zauważyli ślady przekroczenia granicy. Pies służbowy Juka doprowadził ich do 54-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy państwowej poza przejściem granicznym. Wyjaśnił że chciał zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska.

Miłośnik kolejnictwa został ukarany mandatem karnym za niedostosowanie się do zakazu ruchu w obu kierunkach, a także za wejście na pas drogi granicznej. Natomiast turysta za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom.

Redakcja: A.Socha (WMSG)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica
Kosztowne zdjęcie przy polsko-rosyjskich słupach granicznych. Kanadyjczyk i dwaj Amerykanie zlekceważyli przepisy i weszli na pas drogi granicznej

Trzech turystów, którzy zlekceważyli przepisy i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcie musi zapłacić mandaty. Kanadyjczyk i dwaj Amerykanie zostali zatrzymani przez straż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV