Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Graniczna szuka kandydatów do służby. Potrzebni są do pracy na morskich przejściach granicznych

Fot. Straż Graniczna

Morski Odział Straży Granicznej szuka kandydatów do służby na Pomorzu i w placówce w Elblągu, którzy będą pracować również na morskich przejściach granicznych na Zalewie Wiślanym. Obecnie działają dwa w Elblągu i Fromborku, trzecie powstanie na kanale w Nowym Świecie.

Wyzwań w służbie w tym roku i w następnych na pewno nie zabranie – zapewnił rzecznik komendanta MOSG, kmdr ppor. Andrzej Juźwiak.

To oczywiście ochrona granicy państwowej – tej lądowej na Mierzei Wiślanej i morskiej na wodach Zalewu Wiślanego, służba na jednostkach pływających, kontrole legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców. A także kontrola ruchu granicznego na morskich przejściach, także na tym planowanym w porcie Nowy Świat.

00:00 / 00:00

Fot. Straż Graniczna

Nowe morskie przejście graniczne, według zapowiedzi, ma być czynne już w maju.

Morski Odział Straży Granicznej chce przyjąć w tym roku 75 nowych funkcjonariuszy, Dokumenty można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku, ale też w Elblągu.

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przejście graniczne, MOSG, Morski Oddział Straży Granicznej
Delegacja brytyjskiej ambasady odwiedziła przejście graniczne w Bezledach

Przedstawiciele brytyjskiej ambasady odwiedzili drogowe przejście graniczne w Bezledach na polsko-rosyjskiej granicy. Czego dotyczyła wizyta delegacji, wyjaśnia rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz. Goście...

Zamknij
RadioOlsztynTV