Straż Graniczna i policja przechwyciły narkotyki warte 2 mln zł
Straż Graniczna i policja przechwyciły prawie 17 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości niemal 2 mln 8 tys. zł. Do aresztu trafili 2 mężczyźni i kobieta zamieszani w handel środkami odurzającymi.
W akcji zatrzymania we Wrocławiu uczestniczyli funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przy wsparciu Komendy Głównej Straży Granicznej i policji z Lwówka Śląskiego. W trakcie przeszukania mieszkań i pojazdów podejrzanych ujawnili ponad 10,5 kg kokainy i prawie 6 kg marihuany. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono około 40 tys. zł oraz bmw i chevroleta o szacunkowej wartości 267 tys. zł.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji odurzających. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za handel narkotykami grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymań dokonano pod koniec sierpnia, ale dopiero teraz Straż Graniczna o tym poinformowała.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski










![Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

















