Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stracił 120 tysięcy złotych. Mieszkaniec Elbląga wierzył, że inwestuje w kryptowaluty

Mieszkaniec Elbląga stracił 120 tysięcy złotych. Mężczyzna padł ofiarą oszustów, którzy namówili go do „zainwestowania w kryptowaluty”.

Jak poinformował oficer prasowy policji w Elblągu Jakub Sawicki, do pokrzywdzonego mężczyzny zadzwonił fałszywy przedstawiciel firmy brokerskiej z Warszawy zajmującej się kryptowalutami. Oszust zaproponował pomoc w zakupie bitcoinów. Klient udostępnił mu dane swojego konta bankowego.

Sprawca dokonał kilkunastu transakcji i wyprowadził z konta pokrzywdzonego 120 tysięcy złotych

– podał Jakub Sawicki.

Na początku lutego w Elblągu miało miejsce podobne przestępstwo. Pokrzywdzony udostępnił oszustowi swoje konto bankowe, przekazał kod PIN i numer karty oraz dane osobowe i zdjęcie dowodu osobistego. Sprawca mógł dzięki temu dokonywać operacji bankowych. Wyprowadził z konta blisko 4 tysiące złotych.

Policja apeluje, by nie klikać w nieznane linki.

Zachowajmy ostrożność po otrzymaniu linku z przekierowaniem do innej witryny internetowej, szczególnie jeżeli przenosi ona nas do stron logowań do kont bankowych, portali społecznościowych czy aukcyjnych. Jakakolwiek sugestia konieczności ponownego wpisania naszych danych do zalogowania się na danej stronie, powinna wzbudzić naszą czujność

– powiedział oficer prasowy policji w Elblągu.

Policja prosi też, by nie wierzyć w możliwość szybkiego i łatwego zarobku. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie znają się na rynku finansowym.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP (J.Kiewisz-Wojciechowska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, oszustwo
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulowania w ciągu 24 h....

Zamknij
RadioOlsztynTV