Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stanisław Gorczyca: W sejmiku wojewódzkim powinno być mniej polityki. Dariusz Rudnik: Nie będziemy opozycją totalną

Od lewej: Dariusz Rudnik i Stanisław Gorczyca. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Gośćmi Porannych pytań byli radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego: przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Stanisław Gorczyca i radny Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczący komisji rewizyjnej Dariusz Rudnik.

Do tej pory dobrym obyczajem było, że opozycja obsadzała w sejmiku województwa stanowisko wiceprzewodniczącego. Wydawało się, że duże szanse na zajęcie tego stanowiska ma Dariusz Rudnik. Ostatecznie tak się nie stało.

Radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego mają żal do Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego o to, że kandydat ich partii nie został wiceprzewodniczącym sejmiku – mówił w Porannych pytaniach Dariusz Rudnik.

Widać, że pewne emocje i sprzeczności w przekazie politycznym wzięły górę (…) Jedna argumentacja jaką słyszałem to to, że gdzieś tam w Polsce Platforma Obywatelska nie dostała podobnego stanowiska wiceprzewodniczącego, w związku z czym na zasadzie rewanżu Platforma zaproponowała dwóch swoich kandydatów. Siła świeżo zawartej koalicji spowodowała, że PiS, który jest drugim ugrupowaniem w sejmiku i ma 11 radnych, ma utrudniona pracę.

Do takich sytuacji w Polsce już dochodziło – tłumaczył przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Stanisław Gorczyca.

Stało się tak pewnie w Polsce, że taki precedens już był (…) Koalicja rządząca bierze zarząd, bo jest to organ, który jest odpowiedzialny za realizację swojego planu i trudni sobie wyobrazić żeby w zarządzie był ktoś z opozycji (…) Oczywiście jest decyzja koalicji i nie jest to nic takiego nadzwyczajnego skoro już takie przykłady w Polsce miały już miejsce.

Do prezydium sejmiku, oprócz przewodniczącej Bernadety Hordejuk z PO, weszli jeszcze Edward Adamczyk z PSL, Grażyna Kluge z PO i Zbigniew Homza z Nowoczesnej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego ze Stanisławem Gorczycą i Dariuszem Rudnikiem

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radni, Stanisław Gorczyca, sejmik, koalicja
Sejmikowa koalicja stała się faktem. Gustaw Marek Brzezin nadal marszałkiem, opozycja bez miejsca w prezydium sejmiku

Gustaw Marek Brzezin nadal marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego, opozycja bez miejsca w prezydium sejmiku województwa. To dzisiejsze decyzje wojewódzkich radnych. Wybór Gustawa Marka Brzezina z PSL na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV