Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowuje miniony rok

Otwarcie filii Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kaliningradzie. Fot. M.Sochacki

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku 16 zezwoleń na prowadzenie działalności na jej obszarze.

Przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 849 milionów złotych i utworzenie 805 miejsc pracy. Jak poinformował dyrektor Departamentu Pozyskiwania Inwestorów w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Marcin Kuchciński, inwestorzy zadeklarowali także utrzymanie ponad 2,9 tysiąca miejsc pracy. 14 tegorocznych zezwoleń na prowadzenie działalności dotyczy nowych inwestycji, a większość inwestorów – poza jednym – reprezentuje wyłącznie polski kapitał.

W podstrefie Lidzbark Warmiński
zezwolenie na działalność otrzymała spółka Polmlek. Firma zamierza zainwestować co najmniej 150 milionów złotych, utworzyć 70 nowych miejsc pracy i utrzymać zatrudnienie 644 pracowników.

W podstrefie Nidzica
inwestuje firma Mazurskie Mleko. Przedsiębiorca zadeklarował inwestycje na poziomie 130 milionów złotych i utworzenie 80 nowych miejsc pracy.

W podstrefie Mrągowo
spółdzielnia mleczarska Mlekpol, zainwestuje 130 milionów złotych i przyniesie ponad 90 nowych miejsc pracy.

W tym roku nie udało się w pełni zrealizować celów związanych z utworzeniem przedstawicielstwa strefy w obwodzie kaliningradzkim w Rosji. Powodem jest ochłodzenie relacji polsko-rosyjskich. Władze strefy nie chcą jeszcze ujawniać przyszłorocznych planów. Marcin Kuchciński zapowiedział jedynie, że na początku roku spodziewane jest rozszerzenie obszaru Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o prywatne grunty inwestorów. Dodał, że chodzi głównie o firmy związane z produkcją mebli. (pap/gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Kętrzyński Philips będzie działał w strefie ekonomicznej

Ponad 50 milionów złotych zainwestuje w Kętrzynie oddział Philips Lighting Poland do 2018 roku. Firma dostała pozwolenie na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spółka...

Zamknij
RadioOlsztynTV