Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Skorzystają szkoły i ośrodki szkolno-wychowawcze. Do powiatu kętrzyńskiego trafi 300 tysięcy złotych dofinansowania

Fot. K.Piasecka

Niemal 300 tysięcy złotych dofinansowania na oświatę trafiło do powiatu kętrzyńskiego. Promesę na środki przekazał staroście Michałowi Kochanowskiemu wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Drugie niemal 300 tysięcy złotych powiat dołożył z własnego budżetu. Pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędny sprzęt komputerowy i nagłaśniający, a także wyposażenie sal gimnastycznych w placówkach edukacyjnych podlegających starostwu powiatowemu. Z dofinansowania skorzystają także centrum edukacyjne w Kętrzynie, powiatowy ośrodek kształcenia nauczycieli, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, ale również I LO im. Kętrzyńskiego i zespół szkół im. Rataja w Reszlu.

Z pieniędzy sfinansowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna w budynku miejskiej pływalni. Pieniądze zostaną niebawem przekazane dyrektorom szkół.

Fot. K.Piasecka

Fot. K.Piasecka

Fot. K.Piasecka

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, pieniądze, szkoły, dofinansowanie, oświata, powiat kętrzyński
Rządowy program po raz pierwszy na Warmii i Mazurach. W Kętrzynie powstanie 200 nowych mieszkań

To pierwsza taka inwestycja na Warmii i Mazurach. List intencyjny w sprawie realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus w Kętrzynie podpisali burmistrz miasta Ryszard Niedziółka oraz przedstawiciele...

Zamknij
RadioOlsztynTV