DZIŚ: 9 °C pogoda dziś

Siatkarki i siatkarze bez sukcesów w juniorskich Mistrzostwach Polski

Siatkarskie Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów już bez drużyn z Warmii i Mazur.

Jeden z turniejów ćwierćfinałowych siatkarek organizowany był w Olsztynie, którego gospodarzem był UKS Chemik SMS. Olsztynianki zajęły ostatecznie 4. miejsce za Wieżycą Stężycą oraz MKS-em Dąbrowa Górnicza – te ekipy awansowały do półfinałów oraz Szamotulaninem Szamotuły. Szkoleniowiec Chemika – Maciej Dobrowolski przyznaje, że awans do turnieju półfinałowego był blisko, mimo bardzo ciężkiej grupy:

00:00 / 00:00

Do półfinału nie awansowały także zawodniczki SMS-u Ostróda, które walczyły w Warszawie zajmując ostatecznie 3. miejsce. Wśród juniorów także brak awansu zespołów z Warmii i Mazur. SMS Ostróda, który był gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego – zajął ostatecznie 4. miejsce, AZS UWM Olsztyn walczył z kolei w Bydgoszczy zajmując ostatnie 6. miejsce. Na 5. pozycji w krakowskim ćwierćfinale udział w Mistrzostwach Polski Juniorów zakończył natomiast Atak Elbląg.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w sport, siatkówka
Niespodzianka na koniec rundy zasadniczej. AZS lepszy od Resovii

W ostatnim pojedynku rundy zasadniczej Plus Ligi Indykpol AZS Olsztyn wygrał we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18). Najlepszym zawodnikiem spotkania...