Niespodzianka na koniec rundy zasadniczej. AZS lepszy od Resovii

W ostatnim pojedynku rundy zasadniczej Plus Ligi Indykpol AZS Olsztyn wygrał we własnej hali z Asseco Resovią Rzeszów 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18). Najlepszym zawodnikiem spotkania został Javier Concepcion.

Przypomnijmy, że ekipa z Podkarpacia jest już pewna gry w najlepszej ósemce, ale zależy jej na utrzymaniu czwartej lokaty. Cenne punkty Resovii wyrwali Akademicy, którzy tak naprawdę grają już o przysłowiową „pietuchę”, bo w tym sezonie pozostała im już jedynie walka o  miejsce 9-10.

Pierwszą partię w Uranii po zaciętym boju wygrali Akademicy (29:27). W drugiej części spotkania prowadzili 8:3, jednak w połowie seta rywale wyrównali. Końcówka należała do olsztynian (25:23). Po przerwie Resovia wróciła do gry. Prowadziła przez niemal całą partię i nie dała sobie wyrwać zwycięstwa (25:19). Losy spotkania rozstrzygnął czwarty set, wygrany przez ekipę Daniela Castellaniego 25:18.

Autor: K. Piasecka

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
„Mecz o pietruszkę, ale nie warto odpuszczać”. Indykpol AZS zmierzy się z Asseco Resovią

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn stracili szansę na play - offy, ale muszą dograć rundę zasadniczą. Jutro zmierzą się w Uranii z Asseco Resovią, która szykuje się...