Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są środki na remont oddziałów zajmujących się pomocą uzależnionym

Fot. P. Getka

Ponad 200 tysięcy złotych z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego zostanie przeznaczonych na remont oddziałów i wsparcie placówek, zajmujących się pomocą osobom uzależnionym albo z problemami psychicznymi.

60 tysięcy złotych dostanie Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Giżycku – dzięki temu znajdujący się w jego strukturach szpital psychiatryczny w Węgorzewie będzie mógł zorganizować szkolenia swoim pracownikom. Dodatkowo placówka dostała 20 tysięcy złotych, żeby wyremontować schody i podjazd przy głównym wejściu, a za 21 tysięcy złotych kupi wyposażenie do szpitala.

Na remont Oddziału Leczenia Uzależnień w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie przeznaczono 80 tysięcy złotych.

Prawie 30 tysięcy zł dotacji dostało Centrum Integracji Społecznej „Betel“ w Szczytnie, które pomaga ponad 40 mieszkańcom powiatu, zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w pieniądze, remont, budżet województwa, osoby uzależnione
Uwierzyła fałszywym maklerom. „Cały proces trwał niecałe 4 miesiące”

Niemal 18 tysięcy złotych straciła mieszkanka Ostródy. Kobieta zaufała oszustom, podszywającym się pod maklerów giełdowych. Kobieta zgłosiła się na policję, kiedy zorientowała się, że nie odzyska...

Zamknij
RadioOlsztynTV