Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są rodzicami czterech mundurowych. Mieszkańcy Mierek ze złotym medalem od szefa MON

Fot. Karol Kijkowski/UM Olsztynek

Rodzice czterech mundurowych, trzech żołnierzy i jednego policjanta, Bożena i Zygmunt Leśniewscy – zostali uhonorowani złotym medalem za zasługi dla obronności kraju. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miasta i Gminy w Olsztynku.

Bożena Leśniewska jest bardzo dumna z synów.

Sami chcieli iść do wojska. Ja ich namawiałam: idźcie na studia, ale nie chcieli. Teraz okazało się, że i studiują, i w wojsku pracują. Byli na misjach w Izraelu, Afganistanie (…) Są trochę trudne momenty, ale da się żyć. Cieszę się i jestem z nich dumna, że taką drogę wybrali.

00:00 / 00:00

Taka sytuacja jest coraz rzadsza – podkreślał pułkownik Artur Lichończak, który wręczał medal przyznany przez ministra obrony narodowej.

Rodziny są teraz mniej liczne, a czworo, pięcioro dzieci jest rzadkością. Są to coraz rzadsze sytuacje. Tym, bardziej takie postawy patriotyczne i takie rodziny warto uhonorowywać.

00:00 / 00:00

Państwo Leśniewscy są potomkami repatriantów z Białorusi. Mieszkają w Mierkach pod Olsztynkiem.

Posłuchaj relacji Joanny Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. J. Golon

Fot. Karol Kijkowski/UM Olsztynek

Autor: J. Golon
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Olsztynek, armia, misja, medal, rodzice, MON, Mierki, obronność, złoty medal, obronność kraju, Bożena i Zygmunt Leśniewscy, duma
Na poligonie w Orzyszu żołnierze testują nowe czołgi K2

Testowane w Orzyszu nowe czołgi to koreańskie K2. 15 takich pojazdów trafiło do garnizonu w Morągu. Będziemy prowadzili strzelanie – mówi mjr Magdalena Kościńska, rzecznik prasowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV