Na poligonie w Orzyszu żołnierze testują nowe czołgi K2
Testowane w Orzyszu nowe czołgi to koreańskie K2. 15 takich pojazdów trafiło do garnizonu w Morągu.
Będziemy prowadzili strzelanie – mówi mjr Magdalena Kościńska, rzecznik prasowy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
Jeszcze będzie ono pod okiem koreańskich specjalistów. Potem szkolenie przejmą polscy żołnierzy, którzy wcześniej uczyli się w Korei.
K2 to najnowocześniejsze czołgi na świecie – mówi płk Tomasz Biedziak, dowódca 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Projekt i wykonanie są na miarę XXI wieku. Te czołgi podniosą nasz potencjał o 100%.
Do końca lipca do Morąga trafi kolejnych 13 czołgów.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska
Do portu w Gdyni dotarły kolejne czołgi i armatohaubice. Sprzęt trafi na Warmię i Mazury
























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

