Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rzecznik Lasów Państwowych: zacieśniamy współpracę z lokalnymi społecznościami

Lasy Państwowe zacieśniają współpracę z samorządami i lokalnymi społecznościami – podkreśla gość Porannych Pytań Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych. W powiatach elbląskim i braniewskim dzięki temu m.in. zmodernizowane zostały drogi, z których korzystają zarówno służby leśne, jak też mieszkańcy.

Wydaliśmy na to w tym roku niebagatelną kwotę ponad 2 milionów złotych, dzięki czemu poprawiony został komfort drogowy w kilku miejscach – wyjaśnia Michał Gzowski.

Lasy Państwowe kontynuują doroczne już manewry pożarnicze z udziałem nie tylko zawodowej straży pożarnej, ale też druhów z OSP. Mają oni możliwość szkolenia z udziałem licznych służb oraz środków, z którymi nie mają do czynienia w swojej codziennej służbie.

Lasy wprowadzają kolejne formy aktywnego wypoczynku. – Akcja Nocuj w lesie okazała się strzałem w dziesiątkę – dodaje rzecznik. – Jest rzesza ludzi, którzy chcą kontaktu z przyrodą nawet w mniej komfortowych warunkach. Bo w lesie nie ma toalet, kuchni i bieżącej wody.

Ważna jest też edukacja kierowana do dzieci i dorosłych. Wszyscy musimy mieć świadomość, jak często codziennie korzystamy drewna i musimy wiedzieć skąd ono jest. I jak ważna jest racjonalna gospodarka leśna, prowadzona przez Lasy Państwowe.

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, Lasy Państwowe
Rolnicze emerytury i zmiany kadrowe w olsztyńskim ratuszu. Posłuchaj Porannych Pytań

- To jest dobry kierunek i dobra decyzja – tak o rządowym projekcie zrównania emerytur z KRUS-u z emeryturami ZUS mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV