Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Rolnicze emerytury i zmiany kadrowe w olsztyńskim ratuszu. Posłuchaj Porannych Pytań

Jerzy Małecki (PiS) Urszula Pasławska (PSL)

– To jest dobry kierunek i dobra decyzja – tak o rządowym projekcie zrównania emerytur z KRUS-u z emeryturami ZUS mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka PSL Urszula Pasławska.

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego dodała, że rolnictwo powinno być wspierane w różnych obszarach.

Dzisiaj mamy poważny problem z ukraińskim zbożem na rynku Polski, także na rynku Warmii i Mazur. Rolnicy protestują i oczekują działań rządu. Mówię o pewnym problemie, który trzeba rozwiązać. Jeszcze przed wakacjami proponowaliśmy, aby wprowadzić system kaucyjny przy wjeździe zboża czy kukurydzy do Polski, który byłby zwracany przy wyjeździe.

– Zrównania emerytur rolnikom polskim się należy – uważa poseł PiS Jerzy Małecki, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

15 czerwca weszła inna ustawa dotycząca emerytur rolniczych, dzięki której rolnik może dalej gospodarzyć i otrzymywać emeryturę. To była jedyna grupa społeczna w Polsce, która miała tak niekorzystne warunki.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która zmienia sposoby naliczania emerytur rolniczych. Zaproponowane rozwiązanie efektywnie doprowadzi do faktycznego zrównania z emeryturą z ZUS.

Zmiana zastępcy prezydenta Olsztyna

Karuzele kadrowe widzimy na różnych szczeblach – tak o odejściu ze stanowiska zastępcy prezydenta Olsztyna Grzegorza Wieczorka mówiła Urszula Pasławska. Zjawisko częstego wymiany kard oceniała jako zjawisko negatywne.

Lepiej, jeśli jest pewna ciągłość myśli, ciągłość dowodzenia, zarządzania, ale takie sytuacji się zdarzają również w samorządzie.

Jerzy Małecki zauważył, że sytuacja z odwołaniem prezydenta związanego z PO może być okazją do wykorzystania przez tę partię.

Podejrzewam, że władze Platformy Obywatelskiej w Olsztynie będą chciały asygnować osobę, która będzie kandydatem na prezydenta Olsztyna w najbliższych wyborach samorządowych.

W Olsztynie w ostatnich miesiącach z różnych powodów odeszło aż trzech zastępców prezydentów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomogą niepełnosprawnym i ich opiekunom

Ponad milion złotych otrzymał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku na realizację projektów, które pomogą osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Oba programy rozpoczynają się od nowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV