Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczyna się proces mężczyzny, który w Szczytnie wjechał w wózek z bliźniętami

Fot. policja

Przed sądem rejonowym w Szczytnie rozpoczyna się proces mężczyzny, który w ubiegłym roku potrącił autem kobietę, która szła z 1,5-rocznymi bliźniętami w wózku.

Według ustaleń prokuratora do tragicznego w skutkach wypadku, miało dojść w wyniku umyślnego naruszenia przez Adama D. zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. – Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności – poinformował Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, w kwietniu rok temu, 29-latek wracał sportowym samochodem z pracy do domu. Jechał przez miasto z prędkością 60 km/h. Na ul. Władysława IV, na zakręcie miał przekroczyć podwójną linię ciągłą. Widząc inny pojazd wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej, kierowca postanowił go wyprzedzić i ponownie przekraczając podwójną linię ciągłą przyspieszył do 95 km/h. Wtedy stracił panowanie nad kierownicą, auto zjechało na chodnik i uderzyło w kobietę prowadzącą wózek z dwójką dzieci, które doznały poważnych obrażeń.

Po kilku dniach jedno z bliźniąt zmarło. Oskarżony w chwili wypadku był trzeźwy. W trakcie postępowania przygotowawczego 29-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

O tragedii rodziny ze Szczytna mówiliśmy m.in. w reportażu Anny Minkiewicz-Zaremby pt. „Strata”.

„Strata”. Posłuchaj reportażu Anny Minkiewicz-Zaremby

Autor: B. Gajlewska/M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, wypadek, szczytno, proces, pilne, bliźnięta
Śmiertelny wypadek koło Wielbarka. Są utrudnienia w ruchu

Jedna osoba zginęła, a jedna jest ranna w wypadku na drodze krajowej numer 57 w Kucborku pod Wielbarkiem. Kierujący audi wyprzedzając osobową kie stracił panowanie nad...

Zamknij
RadioOlsztynTV