Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczął się proces stomatolog oskarżonej o wyłudzenie pieniędzy z NFZ

Fot. fotolia

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces lekarz stomatolog Teresy R.-M. oskarżonej o wyłudzenie z Narodowego Funduszu Zdrowia ponad pół miliona zł nienależnej refundacji.

W ocenie prokuratury lekarz stomatolog Teresa R.-M. wyłudziła z NFZ nienależne jej refundacje w ten sposób, że wykazywała w dokumentacji do refundacji zabiegi, których nigdy nie wykonała lub takie, za które w gabinecie wzięła od pacjentów pieniądze. Były to takie świadczenia, jak np. usunięcie zęba, lakierowanie zębów, czy opracowanie i odbudowa zęba.

Zdaniem prokuratury do takich zdarzeń dochodziło w latach 2009-2017. Lekarka miała wpisać nieprawidłowe informacje co do 2,8 tys. pacjentów, a łączna wartość nienależnej refundacji świadczeń medycznych wyniosła ponad 512 tys. zł.

W śledztwie lekarz stomatolog nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. W środę przed sądem Teresa R.-M. wniosła o umożliwienie jej złożenia wyjaśnień w obecności jej głównego obrońcy, który nie uczestniczył w dzisiejszym terminie rozprawy. Sąd uwzględnił wniosek oskarżonej i przerwał rozprawę do 23 stycznia 2024 r.

Sprawa Teresy R.-M. liczy 74 tomy akt. Sam akt oskarżenia zawiera 130 zarzutów opisanych na kilkuset stronach.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w lekarz, NFZ, stomatolog, wyłudzenie pieniędzy
Są stypendia dla studentów medycyny, którzy chcieliby związać się z Warmią i Mazurami

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przygotował stypendia dla studentów medycyny. Premiowane będą konkretne specjalizacje. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego liczy na to, że dzięki specjalnym stypendiom zachęci studentów medycyny do...

Zamknij
RadioOlsztynTV