Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolety rzymskie czy zasłony – co wybrać do salonu?

Rolety rzymskie, jak i zasłony w salonie mają swoje wady i zalety. Mimo wciąż pojawiających się nowych trendów wnętrzarskich dekorowania okna, tradycyjne zasłony cieszą się dużym powodzeniem. Spora grupa osób pozostaje jednak wierna najnowszym rozwiązaniom, czyli funkcjonalnym i atrakcyjnym roletom. Co więc wybrać i jak udekorować strefę okienną?

Zasłony – niewątpliwie najlepszy pomysł dla tradycjonalistów

Eleganckie, stylowe i modne zasłony ozdabiają wiele salonów. Dzieje się tak z kilku powodów. Pierwszy podstawowy to przywiązanie do tradycyjnych aranżacyjnych rozwiązań. Drugi wiąże się z szerszymi możliwościami doboru wzorów materiałów na zasłony. Niektórzy nie wyobrażają sobie innej ozdoby okna niż długa, elegancka zasłona. Na pewno wnosi do wnętrza wiele ciepła, harmonii i tworzy klimatyczny nastrój.

Zasłony można upinać na wiele różnych sposobów. Sporo osób ceni sobie dekoracyjne dodatki, takie jak kokardki, marszczenia czy takie zdobienia jak perełki, czy dżety. Dużo też daje sposób zawieszenia zasłon na karniszu. Czasami wystarczy założyć zasłony na przelotkach, aby strefa okienna nabrała zdecydowanie innego charakteru. Co więcej, takie zasłony szybko się zawiesza i łatwo przesuwa. Natomiast osoby, które cenią sobie bardziej klasyczne rozwiązania, wybiorą zasłony na taśmie. Przy tym rozwiązaniu  lepiej jednak kupić gotowy produkt na taśmie marszczonej, by zaoszczędzić sobie trudu wszywania.

Równie modne i bardzo praktyczne zasłony na fleksach, czyli na specjalnych białych haczykach umieszczonych na prowadnicy. Sekret popularności tych zasłon tkwi w możliwości regulacji ich wysokości. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne w pomieszczeniach o nierównych ścianach i sufitach. Co więcej, fleksy umożliwiają wykonanie równomiernych marszczeń, dzięki czemu zasłony prezentują się elegancko i estetycznie.

Dlaczego jeszcze warto wybrać zasłony do salonu?

W wielu salonach są duże okna, a nawet całe ścianki przeszklone. Rolety mogą wyglądać mało atrakcyjnie na tak dużych przestrzeniach. Oprócz tego dzięki zasłonom okno może być w większości odsłonięte. Eleganckie upięcia np. chwostami elegancko ozdobią szklane tafle strefy okiennej.

Warto też kupić zasłony, kiedy ktoś lubi eksperymentować w aranżacji wnętrz i śledzi nowinki wnętrzarskie. Zasłony można często zmieniać – wybierając nowe zwory, kolory i materiały.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze – zasłony czy rolety rzymskie. Obydwa rozwiązania są dobre, bo umożliwiają wykonanie estetycznej dekoracji okna. Trzeba więc dobrze przemyśleć wybór i zdecydować się na produkt, który w pełni dopasuje się do aranżacyjnego wystroju wnętrza.

Alena to polska marka na rynku 2005 roku, która stawia przede wszystkim na bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Zamówienia realizowane są poprzez stronę internetową, na której oferuje szycie na wymiar firan, zasłon i rolet rzymskich. Można zamówić także produkty gotowe: zasłony, firany, obrusy, narzuty. Marka tworzy własne własne kolekcje jak i również współpracuje z renomowanymi producentami tkanin z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Chin czy Indii.

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stan ostrzegawczy na Żuławach

Na Żuławach są już widoczne skutki wczorajszego, silnego wiatru, który spowodował wpychanie wód Bałtyku w głąb lądu. W wielu miejscach stan ostrzegawczy jest przekroczony. Na jeziorze...

Zamknij
RadioOlsztynTV