Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stan ostrzegawczy na Żuławach

Na Żuławach są już widoczne skutki wczorajszego, silnego wiatru, który spowodował wpychanie wód Bałtyku w głąb lądu. W wielu miejscach stan ostrzegawczy jest przekroczony.

Na jeziorze Druzno stan ostrzegawczy przekroczony jest o 10 centymetrów i tyle samo brakuje tu do stanu alarmowego. Na Nogacie woda osiągnęła stan ostrzegawczy. To skutki porywów bardzo silnego, zachodniego i północno-zachodniego wiatru powodującego cofkę, czyli wpychanie wód Bałtyku do Zalewu Wiślanego i dalej w głąb lądu. Wiatr nadal wieje z północnego-zachodu, ale porywy zdecydowanie osłabły.

Wody poniżej stanu ostrzegawczego są m.in. w Tolkmicku na Zalewie Wiślanym i w Elblągu na rzece Elbląg. Poziom wody oraz stan wałów przeciwpowodziowych monitorują na bieżąco służby kryzysowe poszczególnych gmin oraz Wody Polskie.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zalew Wiślany, cofka, silny wiatr
Stan ostrzegawczy na Żuławach. Poziom wody się podnosi

Przez najbliższe godziny obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia, wydane przez IMGW, obejmujące całe wybrzeże i powiat elbląski. Sztormowe wezbranie na Bałtyku, spowodowane silnym wiatrem północno-zachodnim, może...

Zamknij
RadioOlsztynTV