Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokurator postawił zarzuty w tzw. aferze węgorzowej

Prokuratura rejonowa w Giżycku postawiła wójtowi Wydmin Radosławowi Królowi i skarbnik gminy zarzuty popełnienia przestępstwa w związku z tzw. aferą węgorzową.

Radni donieśli na wójta, bo w maju ubiegłego roku kupił 25 kilogramów tej ryby za pieniądze z gminnego budżetu. Wydał prawie 2 tysiące złotych.

Węgorze miały posłużyć jako promocja gminy w jednym z popularnych programów rozrywkowych. Do produkcji jednak nie doszło i ryby kilka miesięcy przeleżały w zamrażarce.

Potem wójt Radosław Król zdecydował, że sam odkupi rybę, ale zakup węgorza przez kilka miesięcy nigdzie nie był udokumentowany – powiedział Radiu Olsztyn przewodniczący rady gminy w Wydminach Bogusław Romatowski:

00:00 / 00:00

Wójt Radosław Król nie przyznaje się do win. W rozmowie z naszą reporterką powiedział, że nie ma mowy o fałszowaniu dokumentów. Dodał też, że nie rozumie trwającego postępowania, nie składał wyjaśnień przed prokuraturą i ani on ani jego prawnik nie mają dostępu do akt.

00:00 / 00:00

Prokuratura ma zakończyć postępowanie do 30 września i wtedy w zależności od wyników śledztwa może być wniesiony akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Giżycku. Jeśli Radosław Król zostanie skazany, będzie musiał opuścić fotel wójta. W przypadku skazania skarbnik gminy, będzie ona musiała także pożegnać się z zajmowanym stanowiskiem. (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wydminy, węgorze, król
Wydmińska zaDyszka

Najmniejsza miejscowość, będąca partnerem ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, doczekała się swojego biegu. 29 czerwca o godz. 10:30 ulicami Wydmin przebiegnie Wydmińska zaDyszka – bieg na dystansie 10...

Zamknij
RadioOlsztynTV