Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profesor Maksymowicz ma nowy pomysł na kształcenie studentów

Studenci Collegium Medicum UWM będą mieli szkolenia z helikopterem LPR w Gryźlinach. Fot. Dorota Grzymska

Studenci Collegium Medicum UWM będą mieli szkolenia z helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – na taki pomysł wpadł wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz, który zorganizował konferencję prasową w bazie LPR w Gryźlinach.

Pomysł profesora Maksymowicza ma związek z nową bazą LPR w Gryźlinach. Zaznacza jednak, że symulacje odbywałyby się na helikopterach rezerwowych, żeby nie blokować tego, który w danym momencie pracuje i przekonuje, że takie szkolenia studentów to w dzisiejszych czasach konieczność.

Dotąd w Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego studenci mieli szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego między innymi na specjalnej karetce do symulacji różnych zdarzeń.

Zdaniem Rakesha Jalali – dziekana ds. studentów anglojęzycznych i konsultanta wojewódzkiego ds. ratownictwa medycznego – potrzebne są szkolenia z helikopterem LPR, aby skrócić ścieżkę dostarczenia pacjenta do szpitala.

Prof. Wojciech Maksymowicz obiecuje także, że doprowadzi do szkoleń załóg helikopterów LPR z wojskiem w ramach wspólnych zadań Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w studenci, profesor Wojciech Maksymowicz
Około 20 tysięcy studentów UWM zainaugurowało rok akademicki. „Jesteśmy uczelnia klasyczną, ale w amerykańskim stylu”

Po raz 21. wybrzmiał „Gaudeamus Igitur” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Uczelnia zainaugurowała rok akademicki. Około 6 tysięcy studentów rozpoczyna naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, łącznie na wszystkich wydziałach...

Zamknij
RadioOlsztynTV