Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prace z olsztyńskiego „plastyka” w Pałacu Prezydenckim

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Bożonarodzeniowa choinka stanęła już w Pałacu Prezydenckim. Ozdoby wykonali uczniowie z Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie, którzy wspólnie z Pierwszą Damą udekorowali nimi świąteczne drzewko.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są moim ulubionym czasem w roku

– mówiła małżonka prezydenta, Agata Kornhauser-Duda. Wyraziła radość, że po raz kolejny Sień Wielka Pałacu Prezydenckiego staje się świąteczną przestrzenią do prezentacji talentów młodych artystów, a efekty ich pracy będą mogli podziwiać wszyscy goście odwiedzający siedzibę głowy państwa.

Młodzież przygotowała delikatne, ażurowe śnieżynki z ceramiki, a także kamieniczki inspirowane architekturą Olsztyna. Pierwsza Dama, dziękując młodym artystom za wspaniałe prace przyznała, że pozostaje pod ogromnym wrażeniem misternego wykonania ozdób.

Wspólnemu ubieraniu bożonarodzeniowej choinki towarzyszyły śpiewy kolęd, które wprowadziły do Pałacu prawdziwie świąteczną atmosferę. Nie zabrakło rozmów o zwyczajach i tradycjach kultywowanych w Polsce w tym wyjątkowym czasie, ani serdecznych życzeń. – Zasłużyliście na prawdziwy odpoczynek – powiedziała Agata Kornhauser-Duda, zwracając się do młodzieży.

Młodzieży towarzyszył dyrektor Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz nauczyciele, pod których kierunkiem powstały bożonarodzeniowe ozdoby. W placówce kształci się około 140 uczniów w trzech specjalnościach: ceramika artystyczna, projektowanie graficzne i aranżacja wnętrz. Nastolatkowie działają także na rzecz środowiska lokalnego, zajmują się promocją Olsztyna, a także uczestniczą w wymianach młodzieżowych z rówieśnikami z Niemiec i Rumunii.

Nauczyciele i uczniowie stanęli przed prawdziwym wyzwaniem – mówił Aleksander Kuberski, dyrektor liceum.

W ubieraniu choinki uczniom pomagała Agata Kornhauser-Duda.

Szkoła prowadzi działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, organizując warsztaty, spotkania z artystami uczącymi w szkole oraz zwiedzanie szkolnych pracowni, przybliżając gościom kuźnie młodych talentów.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

 

Autor: prezydent.pl/A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w choinka, Pałac Prezydencki, Agata Kornhauser - Duda, ozdoby
Rosła ponad 40 lat. Teraz stanie przed olsztyńskim ratuszem

Choinka, która w tym roku stanie przed olsztyńskim ratuszem, wyjechała już z lasu. Leśnicy wycięli ją w podolsztyńskim Nadleśnictwie Kudypy, gdzie rosła około 40 lat. Choinka...

Zamknij
RadioOlsztynTV