Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powstanie mała obwodnica Ełku. Są pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych

Fot. Fotolia.com

W Ełku powstanie tzw. mała obwodnica. To bardzo potrzebna inwestycja, o której mówiło się od lat. Teraz samorząd może przystąpić do jej realizacji. Na ten cel pozyskano prawie 5 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Mała obwodnica ma usprawnić ruch z południowych dzielnic do centrum. Teraz jest tam tylko jeden dojazd. Można ewentualnie, nadkładając drogi, skorzystać z obwodnicy miasta. Mała obwodnica będzie prowadziła od ronda przy ul. Grajewskiej, wzdłuż torów do dworca PKP.

Pierwszy etap prac, na który miasto otrzymało 4 mln 700 tys. zł dotacji, obejmie przebudowę 700-metrowego odcinka ul. Norwida. Samorząd dołoży do tej inwestycji 2 mln zł. Kolejne etapy prac będą realizowane w miarę pozyskiwania środków zewnętrznych.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Fundusz Dróg Samorządowych
Większe dofinansowanie dla biedniejszych samorządów. W Dobrym Mieście podpisano pierwsze umowy z Funduszu Dróg Samorządowych

Umowy pozwolą sfinansować dwie inwestycje w Dobrym Mieście. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki rozpoczął właśnie cykl podpisywania z samorządami umów na dofinansowanie inwestycji w drogi gminne i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV