Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szykują się remonty dróg w powiecie braniewskim

Fot. Pixabay

Powiat braniewski otrzymał ponad 5 mln 130 tys. zł dofinansowania na przebudowę i poprawę stanu dróg w powiecie. Fundusze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

Wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński wyjaśnia, na co zostaną wydane otrzymane przez powiat pieniądze.

To wszystko w ramach pozyskanych środków. W tej chwili jest wykonywane korytowanie poboczy do poszerzenia jezdni. Wykonywane są prace ziemne polegające na odtwarzaniu rowów, odmulaniu i wykonywaniu zjazdów wraz z przepustami.

00:00 / 00:00

Fundusze umożliwią przebudowę dróg powiatowych na odcinkach: Frombork-Bogdany, Krzekoty-Wyszkowo, Grzechotki-Żelazna Góra, Chruściel-Dąbrowa, Zawierz-Wielewo.

Obecnie trwają prace na odcinku Krzekoty-Wyszkowo. Po ich zakończeniu drogowcy przeniosą się na odcinek pomiędzy Grzechotkami a Żelazną Górą.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dofinansowanie, powiat braniewski, przebudowa dróg, Fundusz Dróg Samorządowych, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Robert Gontarz: przekop Mierzei Wiślanej to alternatywa naszej polityki morskiej

O rozwoju gospodarczym subregionu mówił goszczący w Porannych Pytaniach Robert Gontarz - najmłodszy poseł w parlamencie, z którym rozmawiała Mira Stankiewicz. Parlamentarzysta PiS startował z elbląskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV