Posłanka przegrała w sądzie pracy z b.asystentką
Posłanka PO Beata Bublewicz przegrała w sądzie pracy z byłą asystentką – wyrok jest już prawomocny.
Jak informuje Polska Agencja Prasowa posłanka musi zapłacić byłej pracownicy odszkodowanie za niezgodne z prawem zwolnienie. Sprawa pomiędzy posłanką PO a jej byłą asystentką dotyczy sposobu, w jaki Bublewicz zwolniła z pracy kobietę. Gdy przed rokiem asystentka wysłała posłance SMS-a, z informacją, że jest chora i przez najbliższe dni będzie na zwolnieniu lekarskim po 11 minutach dostała od pracodawczyni odpowiedź: „W sprawach związanych z wypowiedzeniem i wydaniem świadectwa pracy proszę się kontaktować z mecenasem” – i podała nazwisko prawnika i jego numer telefonu.
Asystentka uznała, że Bublewicz zwolniła ją z pracy niezgodnie z prawem i oddała sprawę do sądu pracy, który w maju przyznał rację zwolnionej. Sąd nakazał poseł zapłacić swej byłej asystentce 5 tysięcy 400 złotych odszkodowania (plus odsetki liczone od 25 grudnia ub. roku). Sąd obciążył też posłankę kosztami procesu.
Bublewicz wniosła apelację, którą dziś – na korzyść byłej asystentki- rozpatrzył sąd okręgowy w Olsztynie. Posłanka PO nie przyszła dziś do sądu, reprezentowała ją pełnomocniczka.
Bublewicz w rozmowie telefonicznej z Polską Agencją Prasowa, powiedziała, że jej zdaniem „sądy pracy w kraju źle traktują pracodawców” , nie zgadza się z wyrokiem, ale nie będzie unikać wypłaty zasądzonych pieniędzy.
Natomiast była asystentka po wyjściu z sali rozpraw przyznała, że wyrok ją satysfakcjonuje. Przyznała także, że „po wielu perypetiach” uzyskała od Bublewicz świadectwo pracy i dodała, że w październiku rozpocznie pracę w nowym miejscu.
Beata Bublewicz sprawuje mandat poselski drugą kadencję z rzędu, oba mandaty zdobyła w okręgu olsztyńskim. Jest córką legendarnego polskiego kierowcy rajdowego Mariana Bublewicza i jako posłanka zajmuje się często tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. jest przewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pracuje też w komisji spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych. (PAP/gol/as)