Oszustwo VAT i fałszywe faktury. Sprawa trafi do sądu
Wyłudził niemal 240 tysięcy złotych zwrotu podatku VAT i nie zapłacił faktur za ponad 83 tysiące złotych. Sprawa będzie miała finał w sądzie.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Olsztynie zatrzymali nieuczciwego przedsiębiorcę. 34-latek działał w branży budowlanej.
Sprawa zaczęła się od oszustwa gospodarczego. Okazało się, że mężczyzna ma więcej na sumieniu. Śledczy dotarli do przedsiębiorstw, których dane widniały w rubrykach „wystawca”. Okazało się, że faktury zostały dość nieudolnie sfabrykowane przez podejrzanego. Część z nich zawierała informacje o tym, że firma 34-latka kupowała sprzęt i materiały budowlane od przedsiębiorców, który nigdy takich usług nie oferowali, np. od salonu kosmetycznego
– powiedział podkomisarz Jacek Wilczewski.
Oszustwem zajęła się prokuratura.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy