Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłanka Iwona Arent o raporcie w sprawie Amber Gold: Instytucje państwa zawiodły i tysiące ludzi zostało oszukanych

Posłanka Iwona Arent

Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann przedstawiła główne punkty projektu raportu końcowego z jej prac. Dokument liczy blisko 700 stron.

Jak podkreśla zasiadająca w komisji warmińsko-mazurska posłanka PiS Iwona Arent, raport krytycznie ocenia działania wobec Amber Gold trzech ministerstw: finansów, spraw wewnętrznych oraz budownictwa, a także postawę Urzędu Lotnictwa Cywilnego, policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratury.

Instytucje państwa zawiodły i pozwoliły na to, że tysiące ludzi zostało oszukanych przez spółkę Amber Gold na ponad 800 milionów złotych. Odpowiedzialność za to co się stało w Amber Gold ponosi także ówczesny premier Donald Tusk oraz kilku jego ministrów, którzy byli odpowiedzialni za funkcjonowanie instytucji w państwie.

Z tezami raportu nie zgadzają się posłowie opozycji. Zdaniem Witolda Zembaczyńskiego z Nowoczesnej przedstawiony dokument jest upolityczniony.

Projekt raportu został przekazanym członkom komisji. Będą mieli 2 tygodnie na zapoznanie się z nim oraz kolejne 2 na zgłoszenie do niego uwag. Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się w czerwcu.

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszustwo, Iwona Arent, Amber Gold
Praca więźniów jednym ze sposobów na ich resocjalizację. Większość osadzonych na Warmii i Mazurach dzięki pracy spłaca alimenty

Coraz więcej więźniów pracuje. Na Warmii i Mazurach to już około 60 procent osadzonych. Powstają też nowa zakłady, które będą zatrudniać  wyłącznie więźniów. Połowa z nich...

Zamknij
RadioOlsztynTV